Dragi colegi,
Vreau să încep prin a mulÈ›umi celor care stau în prima linie în lupta cu epidemia COVID-19, care se sacrifică în fiecare zi pentru siguranÈ›a noastră, a celorlalÈ›i. Ei sunt adevăraÈ›ii eroi.
Salut colegii care lucrează în birouri, dar È™i cei care lucrează de acasă, asigurând astfel continuitatea activitității de probaÈ›iune, prin implicare cu maximă responsabilitate. A fost o săptămână în care am învățat să facem lucrurile la fel de bine, dar într-o manieră cu totul diferită. În săptămâna care a trecut am dat dovadă de lucru eficient într-o echipă unită, puternică, cu mintea deschisă pentru soluÈ›ii neordinare. Îmi exprim profunda recunoÈ™tință È™i mândria față de echipa pe care o formăm împreună.
ÎnÈ›elegem cu toÈ›ii că această situaÈ›ie poate dura È™i că ne vom confrunta cu situaÈ›ii necunoscute. Dar pentru că ne-am consolidat în timp, am certitudinea că vom păstra nivelul înalt de profesionalism, vom demostra în continuare implicare, prin manifestarea solidarității întru a ne ajuta reciproc È™i a depăși situaÈ›ia de pandemie.
În momentul în care vom trece cu bine È™i peste această situaÈ›ie, È™i sper ca acest lucru să se întâmple cât mai curând, voi avea deosebita plăcere să vă strâng mâna fiecăruia dintre Dumneavoastră È™i să vă mulÈ›umesc.
Contez în continuare pe profesionalismul È™i responsabilitatea Dvs, astfel încât formăm împreună o echipă atât de puternică.
Cu respect,
Andrei IAVORSCHI, Director al Inspectoratului Național de Probațiune